Menu

2010 GP Llodio results

  • By VeloNews.com
  • Published Apr. 24, 2010

GP Llodio

  • 1. Angel Vicioso Arcos (Esp), Andalucia Cajasur, at 4:07:53
  • 2. Marcos Garcia (Esp), Xacobeo Galicia, s.t.
  • 3. Jerome Coppel (Fra), Saur-Sojasun, s.t.
  • 4. Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural, s.t.
  • 5. Constantino Zaballa Gutierrez (Esp), Centro De Ciclismo De Loulé, s.t.
  • 6. Cyril Bessy (Fra), Saur-Sojasun, at 0:18
  • 7. Egoitz Garcia Echeguibel (Esp) Caja Rural, at 0:27
  • 8. Aitor Perez Arrieta (Esp), Footon-Servetto-Fuji, at 0:27
  • 9. Diego Gallego Arnaiz (Esp), Burgos Monumental-Castilla Y Leon, at 0:50
  • 10. Michal Kwiatkowski (Pol) Caja Rural, at 0:50
  • 11. Aristide Ratti (Ita), Carmiooro-A Style, at 0:50
  • 12. Iban Mayoz Echeverria (Esp), Footon-Servetto-Fuji, at 0:50
  • 13. David Arroyo Duran (Esp), Caisse d’Epargne, at 0:50
  • 14. David Garcia Da Pena (Esp), Xacobeo Galicia, at 0:50
  • 15. Arkaitz Duran Daroca (Esp), Footon-Servetto-Fuji, at 0:50
  • 16. Santiago Perez Fernandez (Esp), Centro De Ciclismo De Loulé, at 0:50
  • 17. Guillaume Levarlet (Fra), Saur-Sojasun, at 0:50
  • 18. David Gutiérrez (Esp), Footon-Servetto-Fuji, at 0:50
  • 19. José Angel Gomez Marchante (Esp), Andalucia Cajasur, at 0:50
  • 20. Jean Marc Marino (Fra), Saur-Sojasun, at 0:50
  • 21. Pedro Miguel Miranda Soeiro (Por), Centro De Ciclismo De Loulé, at 0:50
  • 22. Arnold Jeannesson (Fra), Caisse d’Epargne, at 0:50
  • 23. Pedro Merino (Esp), Footon-Servetto-Fuji, at 0:50
  • 24. Ruben Reig Conejero (Esp) Caja Rural, at 0:50
  • 25. Alberto Losada Alguacil (Esp), Caisse d’Epargne, at 0:50
  • 26. Benat Intxausti Elorriaga (Esp), Euskaltel-Euskadi, at 0:50
  • 27. Andres Avelino Antuna Coro (Esp), Burgos Monumental-Castilla Y Leon, at 0:50
  • 28. Aketza Pena Iza (Esp) Caja Rural, at 0:56
  • 29. Mikel Landa Meana (Esp), Orbea, at 0:56
  • 30. Fabio Andres Duarte Arevalo (Col), Colombia Es Pasion Coldeportes, at 0:56
  • 31. David Da Silva Livramento (Por), Palmeiras Resort / Prio, at 0:56
  • 32. David Blanco Rodriguez (Esp), Palmeiras Resort / Prio, at 0:56
  • 33. Gregory Obando Brenes (Crc), Burgos Monumental-Castilla Y Leon, at 0:56
  • 34. Jon Izaguirre Insausti (Esp), Orbea, 1:06
  • 35. Xabier Zandio Echaide (Esp), Caisse d’Epargne, at 1:30
  • 36. Julien Simon (Fra), Saur-Sojasun, at 1:49
  • 37. Koldo Fernandez (Esp), Euskaltel-Euskadi, at 1:49
  • 38. Higinio Fernandez (Esp) Caja Rural, at 1:49
  • 39. Javier Chacon (Esp), Heraklion-Nessebar, at 2:11
  • 40. Carlos Andres Ibanez Gonzalez (Col), Colombia Es Pasion Coldeportes, at 2:11
  • 41. Gustavo Rodriguez Iglesias (Esp), Xacobeo Galicia, at 2:11
  • 42. Alberto Fernandez Sainz (Esp), Xacobeo Galicia, at 2:11
  • 43. Andrey Amador Bakkazakova (Crc), Caisse d’Epargne, at 2:11
  • 44. Benat Urain Epelde (Esp), Orbea, at 2:11
  • 45. Ricardo Mestre (Por), Palmeiras Resort / Prio, at 2:11
  • 46. Nelson Victorino (Por), Palmeiras Resort / Prio, at 2:11
  • 47. John Edibberto Martinez Montero (Col), Colombia Es Pasion Coldeportes, at 2:11
  • 48. Jose Luis Roldan Carmona (Esp), Andalucia Cajasur, at 2:11
  • 49. Oscar Garcia-Casarrubios Pintor (Esp), Heraklion-Nessebar, at 2:11
  • 50. David De La Cruz Melgarejo (Esp) Caja Rural, at 2:11
  • 51. Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Caja Rural, at 2:11
  • 52. Pablo Lastras Garcia (Esp), Caisse d’Epargne, at 2:11
  • 53. Juan Javier Estrada Ruiz (Esp), Andalucia Cajasur, at 2:11
  • 54. Sergio Carrasco Garcia (Esp), Andalucia Cajasur, at 2:11
  • 55. Celestino Duarte Dias Pinho (Por), Centro De Ciclismo De Loulé, at 2:11
  • 56. Yannick Talabardon (Fra), Saur-Sojasun, at 2:11
  • 57. Manuel Ortega Ocana (Esp), Andalucia Cajasur, at 2:11
  • 58. Dalivier Ospina Navarro (Col), Colombia Es Pasion Coldeportes, at 2:11
  • 59. Oscar Alvarez (Col), Colombia Es Pasion Coldeportes, at 3:11
  • 60. Jaume Rovira Pous (Esp), Heraklion-Nessebar, at 5:18
  • 61. Jesus Rosendo Prado (Esp), Andalucia Cajasur, at 5:18
  • 62. Pascual Orengo Lopez (Esp), Burgos Monumental-Castilla Y Leon, at 5:18
  • 63. Fabrice Jeandesboz (Fra), Saur-Sojasun, at 5:37
  • 64. Jorge Martin Montenegro (Arg), Andalucia Cajasur, at 6:29
  • 65. Mathieu Perget (Fra), Caisse d’Epargne, at 7:11
  • 66. Angel Madrazo Ruiz (Esp), Caisse d’Epargne, at 7:11
  • 67. Tomas Swift Metcalfe (Gbr), Palmeiras Resort / Prio, at 7:11
  • 68. Vladimir Isaichev (Rus), Xacobeo Galicia, at 7:11
  • 69. Antonio Cabello Baena (Esp), Andalucia Cajasur, at 7:11
  • 70. Fader Andres Ardila Cano (Col), Colombia Es Pasion Coldeportes, at 7:11
  • 71. Luis Felipe Laverde Jimenez (Col), Colombia Es Pasion Coldeportes, at 7:11
  • 72. Oscar Grau (Esp), Burgos Monumental-Castilla Y Leon, at 7:11
  • 73. Ivan Melero Coco (Esp), Burgos Monumental-Castilla Y Leon, at 7:11
  • 74. Manuel Anton (Esp), Burgos Monumental-Castilla Y Leon, at 7:11
  • 75. Salvador Guardiola Tora (Esp), Heraklion-Nessebar, at 7:11
  • 76. Juan Jose Cobo Acebo (Esp), Caisse d’Epargne, at 7:11
  • 77. David Gutierrez Palacios (Esp), Footon-Servetto-Fuji, at 7:11
  • 78. Guillemo Lana Baquedano (Esp) Caja Rural, at 7:11
  • 79. Jérémie Galland (Fra), Saur-Sojasun, at 8:27
  • 80. Gustavo Dominguez Lemos (Esp), Xacobeo Galicia, at 9:08
  • 81. Francesco Tizza (Ita), Carmiooro-A Style, at 9:08
  • 82. Jorge Azanza Soto (Esp), Euskaltel-Euskadi, at 9:15
  • 83. Romain Sicard (Fra), Euskaltel-Euskadi, at 9:15
  • 84. Gorka Verdugo Marcotegui (Esp), Euskaltel-Euskadi, at 9:15
  • 85. David Francisco Delgado (Esp), Burgos Monumental-Castilla Y Leon, at 9:15
  • 86. Juan Pablo Forero Carreno (Col), Colombia Es Pasion Coldeportes, at 9:15
  • 87. Pablo Lechuga Rodriguez (Esp), Andalucia Cajasur, at 10:53
  • 88. Gorka Izagirre Insausti (Esp), Euskaltel-Euskadi, at 10:53
  • 89. Oleg Chuzhda (Ukr) Caja Rural, at 10:53

FILED UNDER: Race Results / Road TAGS: /

Get our best cycling content delivered to your inbox

Subscribe to the FREE VeloNews weekly newsletter