Menu

2010 Clarendon Cup results

  • By VeloNews.com
  • Published Jun. 12, 2010

Read the report
Clarendon Cup
Men

  • 1. Hilton Clarke, UnitedHealthcare-Maxxis
  • 2. Jaroslav Dareowsky, Amore-Vita
  • 3. Dan Holt, Team Type I
  • 4. Luis Amaran, Jamis-Sutter Home
  • 5. Scott Zwizanski, Kelly Benefits
  • 6. Brad White, UnitedHealthcare-Maxxis
  • 7. Karl Menzies, UnitedHealthcare-Maxxis
  • 8. Rahsaan Bahati, Bahati Foundation
  • 9. Rob Bush, Kenda p/b Geargrinder
  • 10. Isaac Howe, Mountain Khakis Fuelded By Jittery Joes
  • 11. Alex Candelario, Kelly Benefits
  • 12. Neal Bezdik, Mountain Khakis Fueled By Jittery Joes
  • 13. Alejandro Borrajo, Jamis-Sutter Home
  • 14. Joey Rosskopf, Mountain Khakis Fueled By Jittery Joes
  • 15. Mark Hekman, Mountain Khakis Fueled By Jittery Joes
  • 16. Ken Hanson, Team Type I
  • 17. Ryan Dewald, Haymarket
  • 18. Scottie Weiss, Kenda p/b Geargrinder
  • 19. Guido Palma, Jamis-Sutter Home
  • 20. Michael Larsen, Denmark National Team
  • 21. Jake Rytlewski, Kenda p/b Geargrinder
  • 22. David Guttenplan, Mountain Khakis Fueled By Jittery Joes
  • 23. Brian Butts, Battley Harley-Davidson
  • 24. James Driscoll, Jamis-Sutter Home
  • 25. Chris Monteleone, Kenda p/b Geargrinder
  • 26. Keck Baker, Battley Harley-Davidson
  • 27. Bernardo Colex, Amore-Vita
  • 28. David Veilleux, Kelly Benefits
  • 29. Michael Kaiser, Denmark National Team
  • 30. Valadimyr Bileka, Amore-Vita
  • 31. Frank Travieso, Jamis-Sutter Home
  • 32. Will Goodfellow, Bikereg.com/cannondale
  • 33. Daniel Zmolik, Axa Equitable
  • 34. Sean Barrie, Battley Harley-Davidson
  • 35. Andres Pereyra, Jamis-Sutter Home

Women

  • 1. Brooke Miller, Team Tibco
  • 2. Laura Van Guilder,
  • 3. Erica Allar, Vera Bradley Foundation
  • 4. Sinead Miller, Peanut Butter & Co./twenty 12
  • 5. Melissa Sanborn, Cyclepath Racing
  • 6. Amy Mcguuire, Wheel Works
  • 7. Cath Cheatley, Colavita/baci Pro Cycling Team
  • 8. Kate Veronneau, Kutztown Cutters
  • 9. Robin Farina, Vera Bradley Foundation
  • 10. Sam Schneider, Team Tibco
  • 11. Erin Sillman, Fruit 66
  • 12. Jennifer Rasmusson, Team Kenda
  • 13. Carla Swart, Vera Bradley Foundation
  • 14. Emma Mackie, Team Tibco
  • 15. Mary Costelloe, Verducci Racing
  • 16 Leslie, Jenning
  • 17. Devon Haskell, Team Tibco
  • 18. Jenette Williams, Team Card
  • 19. Sarah Caravella, Team Card
  • 20. Nichole Wangsgard, Roosters p/b Edge
  • 21. Shontell Gauthier, Colavita/baci Pro Cycling Team
  • 22. Lenore Pipes, Fruit 66
  • 23. Andrea Dvorak, Colavita/baci Pro Cycling Team
  • 24. Kristen Lasasso, Team Tibco

FILED UNDER: Race Results / Road TAGS: / /

Get our best cycling content delivered to your inbox

Subscribe to the FREE VeloNews weekly newsletter