Menu

2010 Tre Valli Varesine results, stage 1

  • By VeloNews.com
  • Published Aug. 17, 2010
  • Updated Aug. 19, 2010 at 11:12 AM EST

Race report

  • 1 Martin Daniel (IRL) – GRM Garmin – Transitions 4.51.20
  • 2 Pozzovivo Domenico (ITA) – COG Colnago – Csf Inox a 6\’\’
  • 3 Baugnies Jerome (BEL) – TVP Topsport Vlaanderen – Mercator a 12\’\’
  • 4 Vandewalle Kristof (BEL) – TVP Topsport Vlaanderen – Mercator
  • 5 Cunego Damiano (ITA) – LAM Lampre – Farnese Vini
  • 6 Vandborg Brian (DEN) – LIQ Liquigas – Doimo
  • 7 Visconti Giovanni (ITA) – ISD ISD – Neri
  • 8 Santambrogio Mauro (ITA) – BMC BMC Rancing Team
  • 9 Gavazzi Francesco (ITA) – LAM Lampre – Farnese Vini
  • 10 Finetto Mauro (ITA) – LIQ Liquigas – Doimo
  • 11 Mori Manuele (ITA) – LAM Lampre – Farnese Vini
  • 12 Bertagnolli Leonardo (ITA) – AND Androni Giocattoli . Serramenti Pvc Diquigiovanni
  • 13 Bailetti Paolo (ITA) – FLM Ceramica Flaminia
  • 14 Pinotti Marco (ITA) – THR Team HTC – Columbia
  • 15 Golcer Jure (SLO) – DER De Rosa – Stac Plastic
  • 16 Nibali Vincenzo (ITA) – LIQ Liquigas – Doimo
  • 17 Dominguez Lemos Gustavo (ESP) – XAC Xacobeo Galicia a 50\’\’
  • 18 De Segovia Botella Jose Antonio (ESP) – XAC Xacobeo Galicia a 1\’.22\’\’
  • 19 Rodriguez Jackson (VEN) – AND Androni Giocattoli . Serramenti Pvc Diquigiovanni
  • 20 Salerno Cristiano (ITA) – DER De Rosa – Stac Plastic
  • 21 Jacobs Pieter (BEL) – TVP Topsport Vlaanderen – Mercator
  • 22 Niemiec Przemyslaw (POL) – MIE Miche
  • 23 Fumagalli Cristiano (ITA) – FLM Ceramica Flaminia
  • 24 Serry Pieter (BEL) – TVP Topsport Vlaanderen – Mercator
  • 25 Colli Daniele (ITA) – FLM Ceramica Flaminia
  • 26 Calvente Corbas Manuel (ESP) – ACA Andalucia – Cajasur
  • 27 Capecchi Eros (ITA) – FOT Footon – Servetto
  • 28 Scarponi Michele (ITA) – AND Androni Giocattoli . Serramenti Pvc Diquigiovanni
  • 29 Tonti Andrea (ITA) – CMO Carmiooro – NGC
  • 30 Armee Sander (BEL) – TVP Topsport Vlaanderen – Mercator
  • 31 Baliani Fortunato (ITA) – MIE Miche
  • 32 Monfort Maxime (BEL) – THR Team HTC – Columbia
  • 33 Kessiakoff Fredrik (SWE) – GRM Garmin – Transitions
  • 34 Gentili Massimiliano (ITA) – FLM Ceramica Flaminia
  • 35 Velits Martin (SVK) – THR Team HTC – Columbia
  • 36 Failli Francesco (ITA) – ASA Acqua & Sapone – D\’Angelo & Antenucci
  • 37 Meier Christian (CAN) – GRM Garmin – Transitions
  • 38 Gomez Marchante Josè Angel (ESP) – ACA Andalucia – Cajasur
  • 39 Martinez Serafin (ESP) – XAC Xacobeo Galicia
  • 40 Kroon Karsten (NED) – BMC BMC Rancing Team
  • 41 Ulissi Diego (ITA) – LAM Lampre – Farnese Vini
  • 42 Canuti Federico (ITA) – COG Colnago – Csf Inox
  • 43 Agnoli Valerio (ITA) – LIQ Liquigas . Doimo
  • 44 Basso Ivan (ITA) – LIQ Liquigas . Doimo
  • 45 Marzano Marco (ITA) – LAM Lampre – Farnese Vini
  • 46 Ginanni Francesco (ITA) – AND Androni Giocattoli . Serramenti Pvc Diquigiovanni
  • 47 Taborre Fabio (ITA) – AND Androni Giocattoli . Serramenti Pvc Diquigiovanni
  • 48 Torosantucci Davide (ITA) – PCB CDC – Cavaliere
  • 49 Van Hecke Preben (BEL) – TVP Topsport Vlaanderen – Mercator
  • 50 Ermeti Giairo (ITA) – DER De Rosa – Stac Plastic
  • 51 Miholjevic Vladimir (CRO) – ASA Acqua & Sapone – D\’Angelo & Antenucci
  • 52 Ballan Alessandro (ITA) – BMC BMC Rancing Team
  • 53 Callegarin Daniele (ITA) – PCB CDC – Cavaliere
  • 54 Codol Massimo (ITA) – ASA Acqua & Sapone – D\’Angelo & Antenucci
  • 55 Sarmiento Tunarrosa Cayetano José (COL) – ASA Acqua & Sapone – D\’Angelo & Antenucci
  • 56 Bonuccelli Davide (ITA) – PCB CDC – Cavaliere a 1\’46\’\’
  • 57 Piedra Perez Antonio (ESP) – ACA Andalucia – Cajasur
  • 58 Chiarini Riccardo (ITA) – DER De Rosa – Stac Plastic
  • 59 Diaz Daniel (ARG) – FOT Footon – Servetto 2\’40\’\’
  • 60 Farrar Tyler (USA) – GRM Garmin – Transitions a 3\’05\’\’
  • 61 Muraglia Giuseppe (ITA) – PCB CDC – Cavaliere
  • 62 Steurs Geert (BEL) – TVP Topsport Vlaanderen – Mercator a 3\’30\’\’

FILED UNDER: Race Results / Road TAGS: / /

Stay updated on all things VeloNews

Subscribe to the FREE VeloNews newsletter