Menu

Results: 2013 USA Cycling Cyclocross National Championships, day 3

  • By VeloNews.com
  • Published Jan. 11, 2013

Master men 45-49

  • 1. Donald MYRAH, in 0:46:22
  • 2. Roger ASPHOLM, Finkraft, in 46:58:00
  • 3. Tim BUTLER, Evolution Racing Team-Wa, in 47:03:00
  • 4. Craig COZZA, Upmc Cycling Performance, in 47:48:00
  • 5. Brian CONANT, The Pony Shop, in 48:00:00
  • 6. Paul RICHARD, Cyclocrossworld, in 48:15:00
  • 7. Jeff WEINERT, Wolverine Sports Club, in 48:19:00
  • 8. Jon CARIVEAU, Moots, in 48:40:00
  • 9. Christopher SMITH, Hup United, in 48:47:00
  • 10. Jeffrey HALL (1 – Cat1), Groove Subaru-ALapsha Bicycle Co, in 49:03:00
  • 11. David WEBER, Team Kappius, in 49:03:00
  • 12. Michael MCSHANE, Bob’s Red Mill Cyclocross Team/bob’s Red Mill Cyclocross, in 49:06:00
  • 13. Ralf WARMUTH, Finkraft, in 49:27:00
  • 14. Gannon MYALL, California Giant Cycling, in 50:09:00
  • 15. Jonathan CARD, in 50:09:00
  • 16. Waldek STEPNIOWSKI (1 – Cat3), Team Luna Chix, in 50:11:00
  • 17. Bryan RHEUDE (2 – Cat1), The Pony Shop, in 51:41:00
  • 18. Brian KOENEMAN, Team Wheel & Sprocket, in 51:46:00
  • 19. Jon GALLAGHER (3 – Cat1), Cole Sport, in 51:46:00
  • 20. Paul ROLTGEN (2 – Cat3), Brazen Dropouts, in 51:59:00
  • 21. Tim BOUNDY (4 – Cat1), Village-Verdigris Cycling, in 51:59:00
  • 22. JW MILLER (1 – Cat2), in 52:04:00
  • 23. Douglas HUDSON (2 – Cat2), Feedback Sports Racing, in 52:05:00
  • 24. Richard MCCLUNG (5 – Cat1), Lake Washington Velo, in 52:41:00
  • 25. David MCCOMB, Men Of Steel Racing /men Of Steel Racing Llc, in 52:51:00
  • 26. Carl BONI, Rapid Racing, in 53:05:00
  • 27. Scott FORREST (3 – Cat3), in 53:07:00
  • 28. Michael CURTES (3 – Cat2), Twin Six, in 53:10:00
  • 29. Brent EVANS, Roberta Sun, in 53:49:00
  • 30. Kelly CLINE (4 – Cat2), Club Wissahickon, in 53:49:00
  • 31. James COCHRAN (5 – Cat2), Atlas Cycling/atlas Cycling Team, in 54:09:00
  • 32. Keith LUCAS, Be Real Sports, in 54:23:00
  • 33. David TRICAMO (4 – Cat3), in 54:52:00
  • 34. Christando LOMBARDO (6 – Cat2), Village-Verdigris Cycling, in 54:56:00
  • 35. Paul SCHOENING, Team Plan C, in 55:09:00
  • 36. Sean RUNNETTE (5 – Cat3), Bailey Bikes, in 55:17:00
  • 37. Bryan HARWOOD (6 – Cat3), Boulder Cycle Sport, in 55:18:00
  • 38. Christopher BERGE (7 – Cat2), Magnus, @1Laps
  • 39. John ERICSSON (7 – Cat3), @1Laps
  • 40. Michael SCHULZE, Bio Wheels Racing, @1Laps
  • 41. Mike SCALISE (6 – Cat1), Verdigris-Village Cx Team/village-Verdigris Cycling, @1Laps
  • 42. Dominic CASEY (8 – Cat3), Iron Cycles, @1Laps
  • 43. Ken KREBS (9 – Cat3), Verdigris-Village Cx Team/village-Verdigris Cycling, @1Laps
  • 44. Tom WINKEL (10 – Cat3), Ks Energy Services / Team Wisconsin/team Wisconsin, @1Laps
  • 45. Gregory FERGUSON (8 – Cat2), Trek Midwest Team, @1Laps
  • 46. Brian MILNICK (11 – Cat3), Routine Leg Works, @1Laps
  • 47. Michael MCKINNEY (12 – Cat3), Big Ring Flyers, @1Laps
  • 48. James NOWAK (13 – Cat3), Abd Cycling Club, @1Laps
  • 49. Richard PRODANS, Alberto’s Sport, @1Laps
  • 50. Timothy THEOBALD (14 – Cat3), Hollander Benelux Racing P/b Badger Allo/hollander Rdc, @2Laps
  • 51. Michael SEILER, Rogue Racing Project, @2Laps
  • 52. Colm FLANNERY (15 – Cat3), @2Laps
  • 53. Mark FASCZEWSKI, Village Volkswagen Elite Cycling Team/scenic City Velo, @2Laps
  • 54. Don MASCHKA, North Iowa Spin, @2Laps
  • 55. Jerry HAYES (16 – Cat3), Queen City Wheels, @2Laps
  • 56. Frank LOFRANO (17 – Cat3), Verdigris-Village Cx Team/village-Verdigris Cycling, @2Laps
  • 57. Scott FABIJANSKI, Wolverine Sports Club, @2Laps
  • 58. Chris FRETER (18 – Cat3), Backroom Coffee Roasters / Echelon Cycling Team, @2Laps
  • 59. Christopher QUINN, Magnus, @3Laps
Next »

FILED UNDER: Cyclocross / Race Results TAGS:

Stay Up to Date on Everything Cycling

Subscribe to the FREE VeloNews weekly newsletter