Menu

2013 Joe Martin Stage Race results, stage 2

  • By VeloNews.com
  • Published Apr. 26, 2013
  • Updated Apr. 27, 2013 at 1:17 PM EST

Stage 2: Women

  • 1. Shelley Olds, Team Tibco, in 2:43:11
  • 2. Joelle Numainville, Optum-Kelly Benefit Strategies, at 0:00
  • 3. Claudia Haeusler, Team Tibco, at 0:00
  • 4. Lauren Stephens, FCS-Zngine-Mr. Restore, at 0:02
  • 5. Alison Powers, Now And Novartis For Ms, at 0:02
  • 6. Maura Kinsella, Now And Novartis For Ms, at 0:02
  • 7. Joanne Kiesanowski, Team Tibco, at 0:04
  • 8. Lex Albrecht, Now And Novartis For Ms, at 0:04
  • 9. Amber Gaffney, Optum-Kelly Benefit Strategies, at 0:04
  • 10. Anna Sanders, FCS-Zngine-Mr. Restore, at 0:07
  • 11. Lorena Vargas, Iscorp-Intelligentsia, at 0:09
  • 12. Courteney Lowe, Optum-Kelly Benefit Strategies, at 0:10
  • 13. Brianna Walle, Optum-Kelly Benefit Strategies, at 0:15
  • 14. Robin Farina, Now And Novartis For Ms, at 0:17
  • 15. Amy Mcguire, FCS-Zngine-Mr. Restore, at 0:17
  • 16. Jessica Chong, Morgan Stanley Cycling Team, at 0:17
  • 17. Alexis Ryan, Now And Novartis For Ms, at 0:22
  • 18. Amity Elliot, Team Kenda-Racc, at 0:22
  • 19. Chantal Blaak, Team Tibco, at 0:22
  • 20. Jasmin Glaesser, Team Tibco, at 0:26
  • 21. Rushlee Buchanan, Team Tibco, at 0:26
  • 22. Kim Jennings, Jubilee Subaru, at 0:28
  • 23. Gabrielle Pilote, Team Kenda-Racc, at 0:28
  • 24. Kaelly Farnham, FCS-Zngine-Mr. Restore, at 0:32
  • 25. Kathryn Donovan, Now And Novartis For Ms, at 0:34
  • 26. Olivia Dillon, Now And Novartis For Ms, at 0:43
  • 27. Amanda Miller, Team Tibco, at 0:48
  • 28. Lauren Rauck Komanski, Now And Novartis For Ms, at 01:15
  • 29. Joy Mcculloch, Cashcall Mortgage, at 01:58
  • 30. Michelle Hayner, Velossimo Racing, at 06:09
  • 31. Nichole Tower, I Am Racing, at 06:20
  • 32. Hayley Giddens, Iscorp-Intelligentsia, at 08:27
  • 33. Mia Loquai, Iscorp-Intelligentsia, at 08:27
  • 34. Sierra Siebenlist, Team Indiebike.com Angies List, at 08:27
  • 35. Valentina Paniagua, Iscorp-Intelligentsia, at 08:27
  • 36. Nicole Mitchell, Winner’sedge, at 08:27
  • 37. Kat Williams, Team Belladium, at 08:31
  • 38. Pamela Tate, I Am Racing, at 08:31
  • 39. Merideth Miller, Team Tibco, at 08:38
  • 40. Terra James, Team Kenda-Racc, at 08:40
  • 41. Lauren De Crescenzo, Team Kenda-Racc, at 12:05
  • 42. Louise Smyth, Grim Reaper Clique, at 12:05
  • 43. Irena Ossola, Team Kenda-Racc, at 12:15
  • 44. Christina Birch, I Am Racing, at 12:32
  • 45. Michelle Montoya, Jubilee Subaru, at 12:41
  • 46. Kailin Acheson, Team Belladium, at 12:50
  • 47. Jennifer Herrell-Rhoades, Bot-Mcneele’s Group, at 18:27
  • 48. Lindsey Durst, FCS-Zngine-Mr. Restore, at 24:17
  • 49. Lauren Creamer, Iscorp-Intelligentsia, at 24:32
  • 50. Jacqueline Denny, Team Kenda-Racc, at 36:54
  • DNF Amber Vrendenburg, Team Kenda-Racc
  • DNF Jennifer Rife, Team Kenda-Racc
« Previous Next »

FILED UNDER: News / Race Results / Road TAGS: /

Stay updated on all things VeloNews

Subscribe to the FREE VeloNews newsletter