Menu

Results: 2014 USA Cycling Cyclocross National Championships, day 3

  • By VeloNews.com
  • Published Jan. 10, 2014

  • 1. Spencer Petrov, Bob’s Red Mill Cyclocross, in 26:32
  • 2. Gage Hecht, Team Specialized Racing, in 26:50
  • 3. Jordan Lewis, Asheville Bicycle Racing Club, in 27:45
  • 4. Cameron Beard, Hutch’s – Specialized – Sl, in 27:45
  • 5. Denzel Stephenson, Boulder Junior Cycling, in 28:08
  • 6. Evan Clouse, Canyon Bicycles – Shimano, in 28:10
  • 7. Eric Brunner, Boulder Junior Cycling, in 28:10
  • 8. Michael Owens, Green Mountain Bicycle Club, in 28:49
  • 9. Jack Tanner, Boulder Junior Cycling, in 29:04
  • 10. Cassidy Bailey, Boulder Junior Cycling, in 29:09
  • 11. Cade Bickmore, Boulder Junior Cycling, in 29:24
  • 12. Maxl Freeman, Prestige Imports/porsche/audi R, in 29:55
  • 13. Jack Tucker, Sdg Felt, in 30:06
  • 14. Lewis Whiley, Rad Racing Nw, in 30:22
  • 15. Maxx Hall, Village-Verdigris Cycling, in 30:28
  • 16. Nic Jenkins, Front Rangers Junior Cycling, in 30:30
  • 17. Noah Barrow, Woodstock Bicycle Club, in 30:32
  • 18. Cameron Bellian, Boulder Junior Cycling, in 30:34
  • 19. Andy Heuser, Team Bicycle Heaven, in 30:41
  • 20. George Schulz, Hpc, in 31:13
  • 21. Ryan Aittaniemi, Corner Cycle Cycling Club, in 31:21
  • 22. Noah Baderfourney, Byrds (boise Young Rider Dev Sq, in 32:07
  • 23. Joshua Schroeder, International Christian Cycling, in 32:14
  • 24. Henry Coppolillo, Team Rockford / Clif, in 32:17
  • 25. Ben Watkins, Team Soundpony, in 32:19
  • 26. Drew Sotebeer, Alpha Bicycle Co.- Vista Subaru, in 32:19
  • 27. Edward Fritzinger, Peloton Sports Group, in 32:21
  • 28. Miles Daly, Cx Nation, in 32:33
  • 29. Zachary Ross, Cincinnati Cyclocross, in 32:46
  • 30. Jonah Thompson, High Desert Bicycles Team, in 33:08
  • 31. Caleb Swartz, Brazen Dropouts, in 33:12
  • 32. Justin Bird, Red Zone Cycling, in 33:14
  • 33. Samuel Spende, Iscorp Cycling/ncsf, in 33:27
  • 34. Nathan Ross, Cincinnati Cyclocross, in 33:36
  • 35. Zacharey Elzi, Black Sheep Junior Cycling, in 33:36
  • 36. Luke Fleming, Sugar Cycles Factory Team, in 34:01
  • 37. Jacques De Curnou, Boulder Junior Cycling, in 34:07
  • 38. Jack Doherty, Black Sheep Junior Cycling, in 34:15
  • 39. Jack Warner, Village-Verdigris Cycling, in 34:44
  • 40. Donovan Birky, Bend Endurance Academy, in 36:11
  • 41. Brayden Buchanan, Rad Racing Nw, in 36:33
  • 42. Will Mcbryde, Black Sheep Junior Cycling, in 36:54
  • 43. Perry Andre, Somerset Wheelmen, in 37:04
  • 44. Brennen Oliver, Alexander Dawson School
  • 45. Aidan Utesch, Black Sheep Junior Cycling
  • 46. Averey Marquez, Get Out! New Mexico
  • 47. Diego Arana, Beverly Bike/veepak
  • 48. Maxwell Savage, Cincinnati Cyclocross
  • 49. Jack Stenson, Black Sheep Junior Cycling
  • 50. Wiley Melton, Boulder Junior Cycling
  • 51. Cole Johnson, Kcoi U20
  • 52. Spencer Edmunds, Boulder Junior Cycling
  • 53. Devon Campbell, Alexander Dawson School
  • 54. Lance Winborne, Alpha Bicycle Co.- Vista Subaru
  • 55. Alexander Stanley, Kcoi U20
  • 56. Nathan Newton, International Christian Cycling
  • DNF Joshua Anderson, Essex County Velo
  • DNS Jack Alessi, Byrds (boise Young Rider Dev Sq
  • DNS Trent Bielaszka, Byrds (boise Young Rider Dev Sq
  • DNS Logan Colfax, Los Lunaticos Racing
  • DNS Alexander Dorschner, Iscorp Cycling/ncsf
  • DNS Kevin Goguen, Race Cf
  • DNS Simon Jones, Iscorp Cycling/ncsf
« Previous Next »

FILED UNDER: Cyclocross / News / Race Results TAGS: /

Stay updated on all things VeloNews

Subscribe to the FREE VeloNews newsletter