1. Home » News » Road » Results: 2016 Trofeo Alfredo Binda

Results: 2016 Trofeo Alfredo Binda

  • 1. Elizabeth ARMITSTEAD, BOELS DOLMANS CYCLING TEAM, in 3:11:10
  • 2. Megan GUARNIER, BOELS DOLMANS CYCLING TEAM, at :01
  • 3. Jolanda NEFF, SERVETTO FOOTON, at :04
  • 4. Emma JOHANSSON, WIGGLE HIGH5, at :04
  • 5. Alena AMIALIUSIK, CANYON SRAM RACING, at :04
  • 6. Anna VAN DER BREGGEN, RABOLIV WOMEN CYCLING TEAM, at :04
  • 7. Katarzyna NIEWIADOMA, RABOLIV WOMEN CYCLING TEAM, at :11
  • 8. Annemiek VAN VLEUTEN, ORICA – GreenEDGE, at :39
  • 9. Lauren KITCHEN, HITEC PRODUCTS, at 1:06
  • 10. Giorgia BRONZINI, WIGGLE HIGH5, at 1:06
  • 11. Coryn RIVERA, UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM, at 1:06
  • 12. Chantal BLAAK, BOELS DOLMANS CYCLING TEAM, at 1:06
  • 13. Leah KIRCHMANN, TEAM LIV-PLANTUR, at 1:06
  • 14. Elena CECCHINI, CANYON SRAM RACING, at 1:06
  • 15. Maria Giulia CONFALONIERI, LENSWORLD-ZANNATA, at 1:06
  • 16. Elizabeth WILLIAMS, ORICA – GreenEDGE, at 1:06
  • 17. Malgorzta JASINSKA, ALE’ CIPOLLINI, at 1:06
  • 18. Sofie DE VUYST, LOTTO SOUDAL LADIES, at 1:06
  • 19. Lisa BRENNAUER, CANYON SRAM RACING, at 1:06
  • 20. Dani KING, WIGGLE HIGH5, at 1:06
  • 21. Tiffany CROMWELL, CANYON SRAM RACING, at 1:06
  • 22. Rasa LELEIVYTE, AROMITALIA VAIANO, at 1:06
  • 23. Rossella RATTO, CYLANCE PRO CYCLING, at 1:06
  • 24. Sarah ROY, ORICA – GreenEDGE, at 1:06
  • 25. Katrin GARFOOT, ORICA – GreenEDGE, at 1:06
  • 26. Jessie DAAMS, LOTTO SOUDAL LADIES, at 1:06
  • 27. Eugenia BUJAK, BTC CITY LJUBLJANA, at 1:06
  • 28. Katie HALL, UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM, at 1:06
  • 29. Olga ZABELINSKAYA, BEPINK, at 1:06
  • 30. Ane SANTESTEBAN GONZALEZ, ALE’ CIPOLLINI, at 1:06
  • 31. Vita HEINE, HITEC PRODUCTS, at 1:06
  • 32. Irene BITTO, TOP GIRLS FASSA BORTOLO, at 1:06
  • 33. Flavia OLIVEIRA, LENSWORLD-ZANNATA, at 1:06
  • 34. Polona BATAGELJ, BTC CITY LJUBLJANA, at 1:06
  • 35. Amélie RIVAT, POITOU-CHARENTES.FUTUROSCOPE.86, at 1:06
  • 36. Lara VIECELI, INPA – BIANCHI, at 1:06
  • 37. Nicole BRÄNDLI, SERVETTO FOOTON, at 1:06
  • 38. Anna PLICHTA, BTC CITY LJUBLJANA, at 1:06
  • 39. Lauren KOMANSKI, TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK, at 1:06
  • 40. Ursa PINTAR, BTC CITY LJUBLJANA, at 1:06
  • 41. Edwige PITEL, S.C. MICHELA FANINI, at 1:06
  • 42. Laura Camila LOZANO RAMIREZ, S.C. MICHELA FANINI, at 1:06
  • 43. Karol-Ann CANUEL, BOELS DOLMANS CYCLING TEAM, at 1:13
  • 44. Doris SCHWEIZER, CYLANCE PRO CYCLING, at 1:13
  • 45. Mara ABBOTT, WIGGLE HIGH5, at 1:15
  • 46. Alison JACKSON, T16, at 1:42
  • 47. Sofia ARREOLA, T16, at 1:43
  • 48. Lauren STEPHENS, TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK, at 1:52
  • 49. Ashleigh MOOLMAN-PASIO, CBT, at 2:27
  • 50. Oxana KOZONCHUK, LENSWORLD-ZANNATA, at 6:51
  • 51. Jip VAN DEN BOS, PARKHOTEL VALKENBURG CONTINENTAL TEAM, at 6:51
  • 52. Rozanne SLIK, TEAM LIV-PLANTUR, at 6:51
  • 53. Ganna SOLOVEI, PARKHOTEL VALKENBURG CONTINENTAL TEAM, at 6:51
  • 54. Kelly VAN DEN STEEN, TOPSPORT VLAANDEREN – ETIXX, at 6:51
  • 55. Marta BASTIANELLI, ALE’ CIPOLLINI, at 6:51
  • 56. Elena FRANCHI, AROMITALIA VAIANO, at 6:51
  • 57. Anna Zita Maria STRICKER, INPA – BIANCHI, at 6:51
  • 58. Tetiana RIABCHENKO, INPA – BIANCHI, at 6:51
  • 59. Sofia BERTIZZOLO, ASTANA WOMEN’S TEAM, at 6:51
  • 60. Sina FREI, SUI, at 6:51
  • 61. Thalita DE JONG, RABOLIV WOMEN CYCLING TEAM, at 6:51
  • 62. Emily COLLINS, TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK, at 6:51
  • 63. Iris SLAPPENDEL, UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM, at 6:51
  • 64. Leah THOMAS, T16, at 6:51
  • 65. Eva LECHNER, SERVETTO FOOTON, at 6:51
  • 66. Ana Maria COVRIG, INPA – BIANCHI, at 6:51
  • 67. Kaitlin ANTONNEAU, T16, at 6:51
  • 68. Carlee TAYLOR, TEAM LIV-PLANTUR, at 6:51
  • 69. Lucinda BRAND, RABOLIV WOMEN CYCLING TEAM, at 6:51
  • 70. Linda INDERGAND, SUI, at 6:51
  • 71. Monika KIRALY, S.C. MICHELA FANINI, at 6:51
  • 72. Claudia HÄUSLER, LOTTO SOUDAL LADIES, at 6:51
  • 73. Anouska KOSTER, RABOLIV WOMEN CYCLING TEAM, at 6:51
  • 74. Mayuko HAGIWARA, WIGGLE HIGH5, at 6:51
  • 75. Clara KOPPENBURG, CBT, at 6:51
  • 76. Emilia FAHLIN, ALE’ CIPOLLINI, at 6:51
  • 77. Anna POTOKINA, SERVETTO FOOTON, at 6:51
  • 78. Dalia MUCCIOLI, ALE’ CIPOLLINI, at 6:56
  • 79. Asja PALADIN, TOP GIRLS FASSA BORTOLO, at 6:56
  • 80. Rachel NEYLAN, ORICA – GreenEDGE, at 7:05
  • 81. Tatiana GUDERZO, HITEC PRODUCTS, at 7:05
  • DNF Katarzyna PAWLOWSKA, BOELS DOLMANS CYCLING TEAM
  • DNF Anna SANCHIS CHAFER, WIGGLE HIGH5
  • DNF Roxane KNETEMANN, RABOLIV WOMEN CYCLING TEAM
  • DNF Trixi WORRACK, CANYON SRAM RACING
  • DNF Alexis RYAN, CANYON SRAM RACING
  • DNF Carmen SMALL, CBT
  • DNF Lotta LEPISTÖ, CBT
  • DNF Joelle NUMAINVILLE, CBT
  • DNF Gabrielle PILOTE-FORTIN, CBT
  • DNF Loren ROWNEY, ORICA – GreenEDGE
  • DNF Simona FRAPPORTI, HITEC PRODUCTS
  • DNF Ingrid LORVIK, HITEC PRODUCTS
  • DNF Miriam BJØRNSRUD, HITEC PRODUCTS
  • DNF Shelley OLDS, CYLANCE PRO CYCLING
  • DNF Rachele BARBIERI, CYLANCE PRO CYCLING
  • DNF Sheyla GUTIERREZ RUIZ, CYLANCE PRO CYCLING
  • DNF Alison TETRICK, CYLANCE PRO CYCLING
  • DNF Lauren HALL, TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK
  • DNF Kathrin HAMMES, TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK
  • DNF Brianna WALLE, TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK
  • DNF Floortje MACKAIJ, TEAM LIV-PLANTUR
  • DNF Molly WEAVER, TEAM LIV-PLANTUR
  • DNF Abigail MICKEY, UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM
  • DNF Diana PEÑUELA, UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM
  • DNF Annie EWART, UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM
  • DNF Aude BIANNIC, POITOU-CHARENTES.FUTUROSCOPE.86
  • DNF Séverine ERAUD, POITOU-CHARENTES.FUTUROSCOPE.86
  • DNF Victorie GUILMAN, POITOU-CHARENTES.FUTUROSCOPE.86
  • DNF Greta RICHIOUD, POITOU-CHARENTES.FUTUROSCOPE.86
  • DNF Charlotte BRAVARD, POITOU-CHARENTES.FUTUROSCOPE.86
  • DNF Špela KERN, BTC CITY LJUBLJANA
  • DNF Jelena ERIC, BTC CITY LJUBLJANA
  • DNF Lex ALBRECHT, BEPINK
  • DNF Silvia VALSECCHI, BEPINK
  • DNF Simona BORTOLOTTI, BEPINK
  • DNF Kseniya TUHAI, BEPINK
  • DNF Lenore PIPES, BEPINK
  • DNF Tatiana ANTOSHINA, ASTANA WOMEN’S TEAM
  • DNF Arianna FIDANZA, ASTANA WOMEN’S TEAM
  • DNF Natalya SAIFUTDINOVA, ASTANA WOMEN’S TEAM
  • DNF Sofia BEGGIN, ASTANA WOMEN’S TEAM
  • DNF Svetlana VASILIEVA, ASTANA WOMEN’S TEAM
  • DNF Ellen Skerritt, ALE’ CIPOLLINI
  • DNF Anisha VEKEMANS, LOTTO SOUDAL LADIES
  • DNF Susanna ZORZI, LOTTO SOUDAL LADIES
  • DNF Willeke KNOL, LOTTO SOUDAL LADIES
  • DNF Janneke ENSING, PARKHOTEL VALKENBURG CONTINENTAL TEAM
  • DNF Jermaine POST, PARKHOTEL VALKENBURG CONTINENTAL TEAM
  • DNF Esra TROMP, PARKHOTEL VALKENBURG CONTINENTAL TEAM
  • DNF Pauliena ROOIJAKKERS, PARKHOTEL VALKENBURG CONTINENTAL TEAM
  • DNF Annelies DOM, LENSWORLD-ZANNATA
  • DNF Kaat HANNES, LENSWORLD-ZANNATA
  • DNF Kelly DRUYTS, TOPSPORT VLAANDEREN – ETIXX
  • DNF Jessy DRUYTS, TOPSPORT VLAANDEREN – ETIXX
  • DNF Ann-Sofie DUYCK, TOPSPORT VLAANDEREN – ETIXX
  • DNF Valerie DEMEY, TOPSPORT VLAANDEREN – ETIXX
  • DNF Demmy DRUYTS, TOPSPORT VLAANDEREN – ETIXX
  • DNF Alice GASPARINI, SERVETTO FOOTON
  • DNF Katia RAGUSA, SERVETTO FOOTON
  • DNF Michela PAVIN, INPA – BIANCHI
  • DNF Bethany Ann ALLEN, INPA – BIANCHI
  • DNF Allie DRAGOO, T16
  • DNF Jessica CERRA, T16
  • DNF Sari SAARELAINEN, S.C. MICHELA FANINI
  • DNF Nina GULINO, S.C. MICHELA FANINI
  • DNF Manuela DE IULIIS, S.C. MICHELA FANINI
  • DNF Beatrice BARTELLONI, AROMITALIA VAIANO
  • DNF Monia BACCAILLE, AROMITALIA VAIANO
  • DNF Nicole NESTI, AROMITALIA VAIANO
  • DNF Silvija LATOZAITE, AROMITALIA VAIANO
  • DNF Nicole DAL SANTO, TOP GIRLS FASSA BORTOLO
  • DNF Sara MARIOTTO, TOP GIRLS FASSA BORTOLO
  • DNF Elena LEONARDI, TOP GIRLS FASSA BORTOLO
  • DNF Soraya PALADIN, TOP GIRLS FASSA BORTOLO
  • DNF Sandrine BIDEAU, FRA
  • DNF Soline LAMBOLEY, FRA
  • DNF Fanny Leleu, FRA
  • DNF Emilie ROCHEDY, FRA
  • DNF Manon SOUYRIS, FRA
  • DNF Marine STRAPPAZZON, FRA
  • DNF Riccarda MAZZOTTA, SUI
  • DNF Aline SEITZ, SUI
  • DNF Andrea WALDIS, SUI